Stay In Touch
Monstar Üniversitesi

Mostar üniversitesi kurulduğu 11 şubat 1977 tarihinden itibaren içinde bulunduğu zamanın eğitim anlayışını modern bir şekilde düzenleyerek, bilimsel araştırma personellerinin kalitesini arttırarak ve gelişim süreci için finansal kaynak yaratarak kurumsallaşma yolunda ne kadar yol kat ettiğini herkese göstermiştir. 4000 metre2’lik eğitim ve araştırma sektörü olan Mostar üniversitesi, birçok laboratuar ve derslikten oluşmaktadır. Mostar şehri arasında bulunan üniversitenin yıllar içinde gelişme sürecine müsait bir şekilde yapılandırılmış binaları, kütüphanesi, mobilyalı yurtları, restorandı ve uygar bir yemekhanesi bulunmakta.

1993 yılının Kasım ayından itibaren Mostarda eğitim kalitesini arttırmaya yönelik yeni bir çağa giren diğer Mostar üniversiteleri gibi eğitim görevlilerinin sayısını 250’ye çıkartan Mostar üniversitesi, Mostarda eğitim veren öteki Mostar üniversiteleri öğrencileri ile birlikte yaklaşık 12 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. bununla birlikte Mostarda eğitim sürecinde yaşanan değişim ile üniversitede kolej seçeneği de bulunmaktadır. öteki Mostar üniversiteleri ile ortaklaşa talebe birlikteleri sebebi ile düzenlenen organizasyonla, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs, barınma ve sağlık alanlarında yardım yapılır. Mostar eğitim sürecine yeni başlayan öğrenciler için talebe merkezinde; etraf gezileri, kültürel etkinlikler, seminerler ve plan Tempus, Wus Avurturya proje, EUA benzeri okul içi etkinler yapılmaktadır.
Mostarda üniversite eğitimi almak arzulayan öğrencilere kaliteli eğitim hizmeti sunmak için Madrid, Granada, NoviSad, Kragujevac(SCG), Norveç Fen Bilimleri, Mısır iskenderiye, Jyvaskyla, Ljubljana üniversiteleriyle de uygar bir işbirliği içerisine girilmiştir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi özelliği ile sizlere sunulan Mostar üniversiteleri arasında seçkin bir konuma sahip olan Mostar üniversitesi’nde; Bilgi Teknolojileri ve Kültür Fakültesi, öğretim Mühendisliği öğretmenliği, Makine Mühendisliği kısmı, Bilgisayar Mühendisliği bunun gibi son yılların popüler mesleklerinin bölümleri de bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi bütün öğrencilere danışmanlık, yerleştirilme ve lisan eğitimi konusunda profesyonel ve akılcı çözümler sunuyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sizlere, Mostardaki üniversiteler içinde çağdaş anlayışı ile fark yaratmış Dzemal Bijedic üniversitesi’nin öğrencisi olarak Avrupa standartlarında bir kalitede yükseköğreniminizi tamamlama ve Avrupa’nın kültür sentezi bir kentte okuma imkanı sunuyor.

idare işletme Fakültesi

Cemal Bihedic üniversitesi idare işletme Fakültesi; iki yada dört yıllık lisans programları ile beraber bununla beraber yüksek lisans ve doktora imkanı da sunmaktadır. Dzemal Bijedic üniversitesi bünyesinde iktisat yüksek lisansı ve doktora olanakları olduğu bunun gibi ayrıca, iki yıllık bir Dzemal Bijedic programını tamamlayan öğrenciler, Ekonomist Yöneticisi programlarını tamamlayarak dört yıllık bir diploma sahibi de olabilmektedir.

işletme

Mekanik Mühendislik Makine kısmı

Mostarda üniversite eğitimi almak arzulayan öğrencilere iki ve dört yıllık lisans programları sunuluyor. iki yıllık programların bitirilmesi ile diploma alınması mümkünken, ilave 5 dönemlik eğitim ile makine mühendisi diploması da alınabilir. ayrıca yüksek lisans ve teknik bilimlerde doktora imkanı da sunulmakta. 2002 yılından itibaren umumi makine bölümü yerine bilgisayar mühendisliği getirilmiştir.

Makine MühendisliğiBilgisayar Mühendisliği

inşaat Mühendisliği Fakültesi

Cemal Bihedic üniversitesi’nin en kökünden fakültelerinden bir tanesi şekilde 1993 yılında, ekonomi ve hukuk Fakültesi binalarından ayrılarak memleket Mucibabic’e taşınmıştır. iki yıllık ve dört yıllık lisans programları sunmaktadır.

yapı Mühendisliğiürün Mühendisliği meslek GüvenliğiMekanik Ağaç işlemeTrafikEnerji
Beşeri Bilimler Fakültesi

1999 yılında Diller Yüksek Okulu olarak kurulmuş ve daha sonra 2002 yılından itibaren Edebiyat Fakültesi olmuştur. Beşeri bilimler, yüksekokul programları ve Sosyal Bilimler programları sunulmakta.

ingiliz Dili ve EdebiyatıAlman Dili ve EdebiyatıBoşnak Dili ve EdebiyatıBoşnak Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı ile KarşılaştırmalıBoşnak Dili ve Edebiyatı, ingiliz Dili ve Edebiyatı ile KarşılaştırmalıGörsel SanatlarTiyatro BölümüSanat tarihi ve Tarih çalışmalarıOyunculuk, Dram Psikolojisi

Bilgi Teknolojileri Fakültesi

Mostar şehri arasında 1997 yılından itibaren kurulan fakülte, Bologna Kriterleri’ne müsait bir müfredat ile öğretim vermektedir. Mostar arasında eğitim gören ilk mezunları 2008 yılında 2254 kişi olarak verdiği gibi, 21 mezununu da uzaktan eğitim hizmeti ile mezun etmiştir. günümüzde Mostarda eğitim için konaklamadan uzaktan eğitim gören öğrenciler, çoğunluğu oluşturur bir hale gelmiştir.

Bilgisayar mühendisliğiHalkla ilişkileriletişim Bilimleriiş iletişimiBilgi TeknolojisiGazetecilik

öğretmenlik Eğitim Fakültesi

Mostar kentinin en kökünden fakülteleri arasında olan fakülte, 1950 yılında kurulmuş ve bir devlet kurumu statüsündedir. ilköğretimden yüksek okullara kadar eğitim hizmeti verecek personeller yetiştirmektedir. Tam ve yarı zamanlı öğrenciler için yapılan bilimsel araştırmalı öğretim faaliyetleri; seminerler, atölye çalışmaları, konferanslar, egzersizler, geziler ve ayrıcalıklı danışmanlık hizmetlerini kapsar. bununla beraber Mostar içindeki sanat grupları için de bazı sergi ve müzik çalışmaları yapılır.
Mostar, Saraybosna, Tuzla, Banja Luka, Bihac ve Belgrad üniversitelerinden 70 akademik personelinde haricinde, Bosna Hersek’in değişik bölgelerinden ve Mostardaki üniversiteler bünyesinden gelen 45 öğretim görevlisi ile fakülte öğrencilerine eğitim vermektedir.
Tarih ve CoğrafyaMatematik ve Fizikislam Dini öğretimiKimyaFiziksel EğitimSınıf öğretmenliğiMüzik EğitimiSanat EğitimiMüzik EğitimiSpor SağlıkFizik ve Teknik Eğitim EnformasyonuPsikolojiBiyoloji
yasa Fakültesi

1971 yılında eğitim hayatına başlayan fakülte, 1976’dan itibaren müstakil bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir ve bugünlerde 37 eğitim personeline sahiptir. Tam zamanlı ve yarı zamanlı tahsil gören yekün öğrenci sayısı 1000’dir. Mostar eğitim süreci içerisinde ders programı genişleyen fakültede; Siyasi ekonomi, milli Devlet Teorisi, Sosyoloji, insan Hakları, Roma Hukuku, Uluslararası hukuk, Ceza Hukuku, Mali yasa, kamu Hukuku dersleri verilir.
iki yıllık ve dört yıllık eğitim seçenekleri bulunan fakültede, iki yıllık programların tamamlanmasının ardından dört yıllık eğitime devam ederek avukat diploması alma ve yüksek lisans imkanı da bulunmaktadır.

Anayasa ekonomi Ceza Hukuku yasa Devlet TarihiSivil Haklar

tarım Fakültesi ve tarım Koleji

1997 yılında kurulduğundan bugüne tam zamanlı eğitim sunan fakülte, Saraybosna Devlet üniversitesi müfredatına müsait bir eğitim modeli benimsemiştir. 2002 yılında getirilen seçmeli ders seçenekleri ile öğrenciler; sebze, çiçek, meyve ve şarap dallarında mesleki uzmanlığa yönelebilmektedir.

TarımMeyveSebzeçiçekler

iki Yıllık Kolejler

Mostarda üniversite içerisinde 40000 mt.2 alana yayılan laboratuarlarda eğitim imkanı sunan Dzemal Bijedic üniversitesi Koleji yaptığı yatırımlar ile öğrencilere, iç tasarım ve kütüphane bu gibi tesislerin kullanmak standart olarak sunan modern bir eğitim vermektedir. üniversitenin kolejine olan yüksek alakayı karşılamak için entegrasyon, tanıtım, prosedür ve organizasyon açısından birçok yenilik yapılmıştır. ayrıca uluslararası bilgi kaynak paylaşımı için internet file paylaşımı da öğrencilere sunulmaktadır.

işletme halk YönetimiTasarımMalzemeTicari işletme YönetimiMakine Mühendisliğiinşaat

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi nedeni ile sizlere sunulan uzman danışmanlık ve aracılık olanakları ile Mostar eğitim imkanlarından yararlanabilir ve aldığınız Avrupa ölçekli yükseköğretim ile ayrım yaratabilirsiniz. Kariyer hedeflerine daha da kolay bir biçimde ulaşılmasını sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi güvencesi ileMostardaki üniversiteler, Avrupa kültürünün harmanlandığı bir ortamda tahsil görmenizi sağlayacaktır.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>