Stay In Touch
Yatay Geçiş

Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş yapmak dileyen öğrencileri kontenjana dahil eden Eurostar, Bosnahersek üniversitelerine transfer işlemleri için “tek yetkili” başvuru ofisidir. Türkiyedeki üniversitelere geçiş yapan Bosnalı öğrenciler gibi Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş oluşturan Türk öğrencilerin de sayısının artmasında en büyük hisse, YöK sebebi ile yükseköğretimin denk sayılmasıdır.

Eurostar aracılığıyla dünya çapında tanınan Bosnahersek üniversitelerine transfer şekilde; Avrupa standartlarında eğitim alma, iş hayatı için gereken beceriyi kazanma, ayrıcalıklı bir kültürde yaşayarak vizyonunuzu geliştirme, öğrenim gördüğünüz alanda basit yapma fırsatı bulma ve bilimsel araştırmaya dayalı bilgi edinmeye yönelik bir eğitim alma imkanına sahip olacaksınız.

Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş imkanı verici Bosna Hersek üniversiteleri, arka kalan hayatınızı tam olarak değiştirecek bir eğitim almanızı sağlayacaktır. Eurostar, Bosnahersek üniversitelerine geçiş yapma olanakları sunarak; lisans, yüksek lisans, doktora, formasyon eğitimi ve sertifika programlarına dahil olmanızı sağlamakta. başka yurtdışı üniversitelerine geçiş söz konusu olduğunda fiyat açısından yoğun şekilde makul olan Bosnahersek üniversitelerine geçiş, eğitim kalitesinin ücretle belirlenemeyeceğinin en fazla örneğidir. Yurtdışına geçiş imkanlarından yararlanarak kariyer yapma imkanına sahip olduğunuz benzeri, sınavsız yurtdışına geçiş sürecinden sonra dilerseniz üniversitede akademik personel şekilde da kalabilirsiniz. Eurostar ile sizlere sunulan sınavsız üniversiteye geçiş imkanlarıyla eğitiminizi tamamladıktan sonra üniversitede eğitim görevlisi şekilde kalabilir ve daha sonra Türkiyedeki üniversitelere geçiş yaparak kadrolu akademik eleman da olabilirsiniz.

Kardeş yurt Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş fırsatı sağlayan Eurostar, sınavsız üniversiteye geçiş seçenekleriyle hayatınızın geri kalan bölümünü direkt etkileyecek bir eğitim almanıza destekçi olmaktadır. Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş imkanı sağlayan Bosna Hersek üniversitelerinden mezun olarak ABD ve AB üyesi ülkelerde tanınan bir diploma sahibi olabilmektedir, bu ülkelerin devlet dairelerinde bile çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Eurostar vasıtasıyla sizlere sunulan üniversitelerin tamamı Bologna Anlaşması kriterlerine uygun eğitim yaptığı bunun gibi, aynı zamanda Uluslararası üniversiteler Birliği de üyesidir. Bu da sizlere sunduğumuz fırsatları değerlendirerek yapacağınız yurtdışından yatay geçiş ile sahip olacağınız diplomanın, “bütün dünyada” geçerli olabileceği anlamına gelmektedir.

GEÇİŞLER

1 yıllık eğitimini tamamlayan tüm Bosna Hersek üniversiteleri öğrencileri Türkiyedeki üniversitelere yatay geçiş yapabildiği bu gibi, aynı şartlardaki Türk öğrenciler de Bosnahersek üniversitelerine geçiş yapabilmektedir. ayrıca Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş hakkı verici Bosna üniversitelerine, 2 yıllık program mezunları da “DGS sınavına girmeden” kayıt olabilmektedir.

Sınavsız üniversiteye geçiş olanakları ile yurtdışına yatay geçiş yahut dikey geçiş alternatifleri, formasyon almak için de değerlendirilebilmektedir. Kamuda çalışmak ya da iş yeri açmak için Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş yaparak aldığınız diploma, YöK yönünden denk sayıldığından yurdumuzda de geçerlidir.

Yurtdışı üniversitelerine geçiş yapmak isteyenlere hayatının fırsatını sunan Eurostar, YöK denkliği bulunan Bosna Hersek üniversiteleri ile yaptığı anlaşmalar yardımı ile kontenjanlara sizlerin de dahil olmasını sağlıyor. Türkiye’nin her yerinden yurtdışına dikey geçiş ve yatay geçiş başvurusu saha Eurostar, uzman danışmanları ile değerlendirmenizi yaparak yurtdışı üniversitelerine geçiş için durumunuzu belli eder ve başvuru işlemlerinizi biran evvela başlatır.

ingiltere, Rusya, Belarus, Moldovya, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, Makedonya, Kazakistan, Mısır, Azerbaycan, Litvanya, Gürcistan üniversiteleriyle anlaşmalı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosna Hersek üniversitelerine yatay geçiş ya da yurtdışından dikey geçiş fırsatlarını da sizlere sınavsız yurtdışına geçiş seçenekleri ile sunmaktadır. Hayatınızın arka kalan bölümünü şekillendirecek Avrupa standartlarındaki yükseköğretiminiz için daha fazla beklemeyin ve en kısa zamanda Eurostar ile iletişime geçin.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>