Stay In Touch
Bosna Hersekte Üniversite Fırsatları Sizleri Bekliyor

Herkesin hayal ettiği bir iş her zaman olmaktadır. Kimimiz doktor olmak ister, kimimiz avukat, kimimiz de bir mühendis. Herkes ne olmak istediğinin hayalini daha küçücük yaşlarda kurmuş ve o hayali gerçekleştirmek için adımlar atmaya başlamışızdır. ancak Türkiye’de talebe olmak, üniversite kazanmak yapılacak olan son derece zorlu bir sınava bağlıdır. Birçoklarımız sınav stresi ile barajı bile aşamazken büyük bir çoğunluk ise ilk tercih dediğimiz asıl istediği mesleği okuma hakkı elde edememektedir.

Son zamanlarda açılan vakıf üniversiteleri düşük puanla talebe kabul etmekte, lakin 1 yıllık mektep masrafları herkesin karşılayabileceği rakamların çok aşırı aşırı üstünde olabilmekte. hal böyle olunca öğrenciler yurtdışı eğitime yönelmektedir. Balkan ülkeleri öğrencilerimizin en iyi tercih ettiği yurtdışı üniversiteleri bizlere sunmakta ve burada Avrupa’da kullanılan eğitim standartlarına müsait eğitim alma şansına sahip olunmaktadır. Bosna Hersek üniversiteleri ile öğrencilerimize kapılarını açmakta olan Balkan ülkelerinin en başında gelmektedir. dost ve kardeş ülkemiz Bosna Hersek bizlere Tıptan Diş Hekimliğine, Hukuktan Eğitim bilimlerine kadar yüzlerce bölümde eğitim alabilme şansı sunmakta ve alınan diplomalar Türkiye’de YöK yönünden tanınmaktadır.

Bir hayal kuracaksınız ve Bosna Hersek’te bu hayali gerçekleştirecek ilk adımı atacak, geleceğinizi mutlu ve güvende şekilde yaşayacaksınız. Büyük başarılar büyük adımlar gerektirir. Büyük adımlar ise cesaret. şimdi tek yapmanız gereken geleceğinize doğru kocaman bir adım atmak. Bosna Hersek üniversitelerinde eğitime doğru yola çıkmak.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>