Stay In Touch
Bosna Hersekte Türkçe Eğitim

Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı şekilde ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Bosna Hersek`te bulunan Travnik üniversitesi ile yaptığımız anlaşmaya göre Lisans eğitimi Türkçe şekilde verilecektir. Bosna Hersekte Travnik üniversitesinde eğitim dili Türkçe`dir. Boşnak kültürünün Türklerle aynı yapıya sahip olması nedeni ile Bosna Hersek Travnik üniversitesinde Türkçe üniversite eğitimi verilmeye başladı. ingilizce eğitim de verilmekte. Boşnakça Latin kökenli bir lisan bulunduğu için Türkçe ile uyumlu oldukça çok kelimeyi de içermektedir. Bu da Türkiyeden giden öğrencilere daha iyi anlama ve öğrenme kolaylığı sağlamakta. Bu dillerin birbirine yakınlığı eski tarihlere dayanmaktadır. Bosna Hersekteki üniversitelerde Türkçeyi yaşatmak adına pek çok fazla gayret sarf ediliyor. Bosna Hersekliler tarihte buraya göç ederek yerleşmiş ve dillerinin niteliklerini yitirmemeye çalışmışlardır. Türklerle olan bağlarını kuvvetlendirebilmek için üniversitelerinin kapılarını Türk öğrencilere açmıştır. Travnik şehrinde bulunan tarihi Travnik üniversitesinde Türkçe eğitim verilmeye başlanmıştır.

Dil öğrenmek çok aşırı güçtür. Türkçe yabancı diller içinde en zor öğrenilen dildir. Bosna Hersekte Türkçe bilen, profesyonel, özgüvenli profesörlerin ders vermeleri Türkiyeden giden öğrenciler için büyük avantajdır. Bu deneyimli profesörler sayesin de gençler dillerinin şivesini kaybetmeden konuşup Boşnakçayı da kolaylıkla anlamaktadırlar.üniversitelerin bu imkanları yardımıyla Türkiye’den buraya okumaya gelen öğrenciler diplomalarını alıp ülkemize geri geldiklerinde daha basit meslek imkanı bulurlar.Müslüman kültürünün içinden gelen Boşnaklar sayesinde müşterek kültürü tanıma ve anlama kolaylaşmaktadır. Türkçe eğitim verilen üniversitede mezun olan öğrenciler için de meslek sahası açılmaktadır. öğrenciler yurtdışında üniversite okuyarak geleceklerini garantiye alacaklardır.

Gençler, hem üniversite mezunu olup hem de kendi dilinizle yurt dışın da eğitim almak istemezmisiniz. Ohalde hiç düşünmeden kendi memleketimizde okuyormuş bunun gibi Bosna Hersekteki Travnik üniversitesine başvuru yapmalıyız. Bu fırsatı kaçırmamak sizin elinizde.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>