Stay In Touch
Bosna Hersekte taban Puan Varmıdır ?

Taban puan, tavan puan; YGS ve LYS kelimeleri hayatımızın en önemli yerinde karşımıza çıkan yıkılması zor kale duvarları gibi kavramlardır. Bu kavramlar, birçoğumuzun geleceğin kurmasında, huzurlu bir mesleki yaşama sahip olmasında ciddi bir etken olmaktadır.

Çocuklarının maksimum meslekleri seçmelerinde son derece özenli bir davranış sergileyen ailelerde YGS, LYS, Taban puan ve Tavan puan hesapları yapmakta ve bu hesapların istenildiği biçimde gerçekleşmesi adına çocukları için ellerinden geleni yapmaktadırlar. fakat öğrencilerin maksimum tercih edilen bir iş olan doktorluk üzerine eğitim alabilmeleri için ilk 10.000 arasında yer almaları gerekebilir.

Kazançları yüksek olan, ciddi bir getiri ve prestij veren mesleklerden birine sahip olabilmek için en yüksek değerlere sahip olan tavan puanları elde etmek ve bunun için en üst sıralarda yer almak gerekebilir. işte tüm bu karmaşık hesapların arasında yer almadan üniversite eğitimi almak ve meslek sahibi olabilmek mümkündür ve Balkanların gözdesi Bosna Hersek’te bu eğitimi alabilmek zamanımız şartlarında oldukça basittir.

Tek yapmanız gereken eğitim alacağınız mesleği belirlemek ve Bosna Hersek üniversitelerine kayıt yaptırmak olacaktır. Bosna Hersek’te Avrupa kalitesinde eğitim veren oldukça çok üniversite ve bu üniversitelere bağlı birçok fakülte yer almaktadır. Saraybosna Devlet üniversitesi, Tuzla üniversitesi, Zenice üniversitesi, Travnik üniversitesi azami adlandırılan ve tercih edilen üniversiteler arasında yer alıyor. Bu üniversiteler YöK vasıtası ile tanınmakta, Mavi diploma vermekte ve Taban tavan puan problemi olmadan talebe kabul ediyorlar.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>