Stay In Touch
Bosna Hersekte Okumak

Bosna’da okumak her Türk gencinin hayalidir. Yurtdışına çıkmak, ayrıcalıklı bir coğrafyada bulunuyor olmak ve hepsinden önemlisi Avrupa’da üniversite eğitimi görmek, gençler için olağanüstü bir olaydır. Bosna Hersek üniversitelerinin avantajları sıralanacak olursa, talebe adaylarının bu yönde tercih yapmalarından daha bitkisel bir şey olamaz. Bosna’da okumak, öğrencinin en çağdaş uygulamalar ile beraber eğitim almasına olanak sağlamakta ve günümüz koşullarına ayak uyduran bir eğitim sistemi prim yapmaktadır. talebe meslek hayatına atıldığında aldığı bilgilerin kullanılabilir olması bakımından güçlük yaşamaz ve meslek hayatına daha çabuk adapte olabilir. bununla beraber Bosna Hersek üniversitelerinin memleketimiz üniversitelerinden değişik şekilde taban puanlama sistemi ile öğrenci kabul etmiyor olması, öğrencinin üniversiteye hazırlık süresince dershanede boğulmasının önüne geçmektedir.

Bosna’da eğitim saha talebe eğitimini tamamladığında denklik derecesinde mavi diploma almaya hak kazanmaktadır. Mavi diploma bütün dünya ülkelerinde ve YöK Kurumu nedeni ile kabul gördüğü için, öğrenci gelecekteki meslek hayatına nereyi tercih ederse orada başlayabilmektedir. Bosna’da okumak demek, öğrencinin eğitim giderlerinin ülkemiz devlet üniversitelerinde eğitim sektör talebe ile eşit oranda olması anlamına gelir. talebe gerek eğitim harç bedelleri gerekse Bosna’da geçireceği sürede gereksinimlerini en makul fiyat ile giderebilmektedir. Bu manada bakılınca Bosna’da okumak Türkiye’deki vakıf üniversitelerinde eğitim almakta çok aşırı daha avantajlıdır. öğrenci hem dünya standartlarında eğitim almakta hem de böylesi kapsamlı bir eğitim için maddi anlamda yıpranmamaktadır.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>