Stay In Touch
Bosna Hersekte Gelecek Sizi Bekliyor

Bosna Hersek, 4.5 milyon nüfusu ile Balkanların en gözde ülkelerinden biridir. Bosna Hersek’te üniversite okumak için her yıl yüzlerce öğrenci harekete geçmekte ve imtihan stresi olmadan, YGS-LYS engeline takılmadan Avrupa standartlarında eğitim alıyor. Bosna Hersek’in Balkanlarda ülke dışı eğitimde maksimum tercih edilen memleket olmasının sebeplerinden birisi ortak bir kültüre sahip olduğumuz Müslüman bir memleket konumunda yer almasıdır. Bir diğer neden ise Türkiye’ye 80 dakikalık uçuş mesafesi yakınlığına sahip olmasıdır. Her şeyden önemlisi de Bosna Hersek’te yer alan üniversitelerin YöK sebebi ile tanınmasıdır. öğrencilerimiz Bosna Hersek üniversitelerinden mezun olduklarında mavi diplomaya sahip olabilmekte.
Mavi diploma, Avrupa’da geçerliliği olan, birçok fırsat kapısını açan bir diploma özelliği taşımaktadır. Bu sebeple Bosna Hersek üniversitelerinde eğitim almanın en büyük avantajlarından birisi şekilde karşımıza çıkmaktadır. öğrenciler bu üniversitelerde eğitim aldıkları süreçte diledikleri Avrupa ülkesine doğrudan yatay ya da dikey geçiş yapabilir; ERASMUS programlarına katılabilir ve uluslararası alanda kariyer sahibi olabilecekleri bir geleceğe imza atabilirler.
Bosna Hersek’te öğrencilerimiz bitkisel güzellikler içinde, kalabalıktan ve gürültüden irak rahatlık dolu bir atmosferde eğitimlerine çok aşırı daha fazla odaklanarak, başarı basamaklarını çok daha hızlı tırmanabilirler. öğrenciler, Tıp, Diş Hekimliği, Fizik Tedavi, Hemşirelik, Mühendislik Dalları, Mimarlık, yasa, işletme, iktisat, iletişim, Güzel sanatlar, Yabancı diller benzeri dünyada adı geçen tüm lisans bölümlerinde eğitim alabilir, dilerlerse yüksek lisans ve doktoralarını da Bosna Hersek’te tamamlayarak dünyada aranan ilim ve bilim insanları, meslek uzmanları içinde ki yerlerini alabilirler.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>