Stay In Touch
Bosna Hersek Üniversitesi Özel Üniversiteleri

Avrupa’nın Kudüs’ü şekilde adlandırılan Bosna Hersek yakın sürede bölgede çıkan savaştan sonra tek başına tekrar ayağa kalkmaya çalışan aşırı genç ülkelerden birisidir. Kalkınmanın yolunun eğitimden geçeceğinin bilincinde olarak eğitime hassasiyet ile yaklaşmaktadır. özellikle akademik eğitimin ciddiyetine dikkat çeken Bosna Hersek yönetimi, gerek devlet üniversiteleri gerekse hususi üniversitelere eğitim aşamasında basit ve uygulanabilir sistemleri uygulamaları anlamında bilgilendirmesinden ötürü, eğitim çıtası Bosna Hersek üniversitelerinde epey bir yükselmiştir. Bosna Hersek üniversitesi hususi üniversiteler de aynı devlet üniversiteleri gibi tıpkı hassasiyet içinde eğitim uygulamaktadır.

Bosna Hersek üniversitesi özel üniversiteleri arasında ön plana çıkan ve hem Türkiye’den hem de dünya genelinden daha fazla öğrenci kabul eden üniversiteler sıralanacak olursa, Amerikan üniversitesi, Struga üniversitesi mit üniversitesi sayılabilir, bunlar dışında güney doğu Avrupa üniversitesi ve Fon üniversitesi de eğitim standartları ile göz doldurmaktadır. bununla birlikte Esra Film üniversitesi ve Uluslararası Burç üniversitesinde Avrupa üniversiteleri arasında üst sıralara yerleşmiş eğitim kurumlarıdır.

Bosna Hersek özel üniversitelerinin hepsinde denklik derecesinde mavi diploma ve modern eğitim olanağı sunuluyor. Taban puanı uygulaması dışında öğrenci piyasa özel üniversitelerin eğitim harç bedelleri incelendiğinde, diğer eğitim kurumlarından çok aşırı daha düşük olduğu fark edilecektir. Bosna Hersek özel üniversitelerinde eğitim edinmeyi düşünen gençler, Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurduğunda, bu saygın ve kendisini ispatlamış eğitim kurumları meselesinde bilgiye ulaşabilecektir.

Bosna Hersek üniversitesi hususi üniversiteleri
1- Travnik üniversitesi
2- Eyüp Ganiç üniversitesi (Saraybosna ilim ve Teknoloji üniversitesi)

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>