Stay In Touch
Bosna Hersek Üniversitesi Kayıt Tarihleri

Yurtdışında üniversite eğitimi edinmeyi düşünen gençlerin büyük bölümü tercihini Bosna Hersek üniversitesinden yana yapmaktadır. Sunduğu imkânlar ve verilen eğitimin kalitesi bu kökünden eğitim kurumuna olan merakı daha da arttırmaktadır. zamanımızda gerek türkiye gerekse dünya genelinden birçok talebe, Bosna Hersek üniversitesini tercihlerinin üst sırasında tutmaktadır. öğrencilerin Bosna Hersek üniversitesini seçmelerinin nedenleri incelenecek olursa, bu konuda ne kadar mantıklı kararlar aldıkları da görülecektir. Bosna Hersek üniversitesi tüm Avrupa üniversitelerinde geçerli olan puansız öğrenci kabulü, Türkiye’den öğrencilerin bu okulu seçmelerinde en ciddi etkendir. talebe stresli üniversite hazırlık dönemi yaşama ihtimali olmaksızın, yalnızca idadi eğitimine odaklanabilmektedir.

Bosna Hersek üniversitesi kayıt tarihleri Türkiye’den biraz daha esnek bir uygulamaya sahiptir. şubat başında başlayan kayıt dönemi ağustos sonuna kadar sürebilmektedir. Bu uygulamada önemli etkin kontenjanların doluluk oranıdır. Boş kalan kontenjan durumuna göre bazı pozisyonlarda kayıt tarihleri aralık ayına kadar sürebilmektedir. fakat tıp, yasa, mühendislik, siyasal bilgiler ve öğretmenlik gibi bölümlere daha çok talep bulunduğu için, bu bölümlerin kayıt işlemleri daha kısa zaman içinde bitebilmektedir. Bu nedenden Bosna Hersek üniversitesinde eğitim almayı amaçlayan öğrencilerin ellerini biraz çabuk tutmalarında fayda vardır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile bağlantı kuran öğrenci, Bosna Hersek üniversitesi kayıt tarihleri hakkında bilgi alabilmekte ve isteği doğrultusunda kayıt işlemlerine başlanılmaktadır.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>