Stay In Touch
Bosna Hersek Üniversitesi Bölümleri

Üniversite eğitimi almayı hayal eden gençlerin gözde meslekleri içinde yasa, tıp, mühendislik veya öğretmenlik gelmektedir. eğer talebe rakamlar ile mücadele etmeyi seviyorsa bu mesleklerin arasına muhasebe, ekonomi, işletme benzeri bölümlerde katılmaktadır. birileri ise diplomasiye ve siyasete talep duyduğu için siyasal bilgiler ve uluslararası ilişkiler konusunda da eğitim almayı istek etmektedir. fakat bu noktada öğrencilerin karşısına çıkan en büyük mani, Türkiye’deki üniversitelerin taban puanlama sistemine göre talebe kabulüdür. talebe üniversiteye giriş sınavında hedeflediği puanı alamamışsa ya istemediği bir alanda eğitim görmek durumunda kalmakta yada hayalleri için bir sene daha dershanelerde ter dökmesi gerekebilir. Bu yönde ikilem yaşayan öğrencilere en ciddi destek Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığından gelmektedir.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı, kendisine başvuran öğrencilere Bosna üniversitesi bölümleri meselesinde bilgi aktarmakta ve öğrencinin hayalinin kurduğu mesleğin eğitimini alabilmesi için taban puanlama zorunluluğu olmayan bir eğitim sisteminin müjdesini vermektedir. ayrıca alacağı eğitimin dünya genelinde kabul gördüğünü ve bu günlerde oldukça çok ilim adamının merakını topladığını öğrenecek ve hevesi Bosna üniversitesine kayacaktır. Bunların yanı dizi öğrenciye Bosna üniversitesinde Avrupa birliği ve Avrupa üniversiteler birliğinin onayını almış bir eğitim sistemi ile eğitim hayatını tamamlayacağı ve mezuniyeti ile beraber mavi diploma sahibi olabileceği ifade edilecek ve bu durumda talebe üniversite eğitimi için bu köklü eğitim kurumun tercih edecektir.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>