Stay In Touch
Bosna Hersek Puansız Eğitim

Ülkemizde YGS ve LYS sınavı her öğrencinin kaderini belirliyor. Bir sınava tüm ümitlerini bağlayan öğrenciler yıllarca dershaneler, okul ve özel dersler içinde gidip geliyor ve kendisini mesleki anlamda geliştireceği ya da en verimli olacağı zamanlarda zamanını sınav telaşı ile öldürüyor.

Ezberci eğitim sistem sebebiyle de hiçbirşey öğrenemeden kendini geliştiremeden aldığı eğitimden ne şimdi ne de ileriki yaşamında herhangi bir başarıya sahip olamıyor. ülkü belirleyemeyip, yeteneklerinin dahi farkına varamayan, hangi mesleği seçebileceğini bilemeyen, yalnızca diploma almak için eğitim almak dileyen birçok genç, yanlış iş seçimi itibarı ile de başarı
sahibi olamıyor. Peki, ne yapmalı?

Gençlerimiz sevdiği mesleklerde nasıl eğitim almalı? Gençlerimiz yarınlarını sevdikleri mesleği yaparak nasıl geçirebilirler? çok fazla pratik. öğrencilerimiz ülke dışında düş ettikleri ve menfaatlerini her daim mutlu edecek o mesleğe sahip olabilirler. Hem de dershane fiyatına. şimdi Bosna Hersek üniversitelerinde dershane fiyatlarına eğitim almak epey bir pratik. Hem uygun hayat şartları, hem de kaliteli üniversiteleri ile Bosna Hersek sizleri bekliyor.

Yurtdışı eğitim denilince birçoğumuz kaygı duyuyoruz. Eğitim masraflarını karşılayamayacağımızı düşünüyoruz. oysa ki Bosna Hersek’te öğrenciler Türkiye’den çok fazla daha ucuza fakat yüksek kalitede eğitim alabiliyor; üstelik tüm Avrupa’da geçerli olacak bir diplomaya; yani mavi diplomaya sahip olabilme avantajını yakalayabiliyorlar. Bosna Hersek’te puansız eğitim ile isteyen dilediği mesleğin eğitimini alabilmekte ve Avrupa standartlarında bir müfredat ve Avrupa standartlarında bir uygulamalı eğitim ile bu mesleğe sahip olabilmektedir.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>