Stay In Touch
Bosna Hersek Eğitim Sistemi

Bosna Hersek’te üniversite eğitimi almak dileyen öğrenciler organik olarak bu ülkenin eğitim sistemi hakkında bilgi edinmek istemektedir. Bu yönde bilgi ihtiyacı olan gençlere en büyük yardım Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığında gelmektedir. Bu yönde talep ile müracaat oluşturan öğrenciye, Bosna Hersek eğitim sistemi meselesinde bilgi aktarılır ve kafasında oluşacak soru işaretleri ortadan kaldırılır. ayrıca Bosna Hersek üniversitelerinde eğitim almanın genç bireye katacağı donanım ve avantajlar kendisine açıklanır ve en sağlıklı seçimi yapması anlamında rehberlik hizmeti sunulmakta.

Bosna Hersek eğitim sistemi tüm dünya genelinde kabul görmekte Avrupa Birliği ve AGiK üyesi olan Bosna Hersek üniversiteleri 2008 yılında yapılan çalışmalar sonucunda denklik derecesinde diploma uygulamasına dâhil edilmiştir. bununla beraber akreditasyon programına sahip olan üniversitelerde öğrenci transferi yapılabilmektedir. öğrenci değişim işlemi programlarının yanı dizi bilimsel birlikler ile yapılan anlaşmalar yardımı ile öğrencinin bilgilerini uygulamasına olanak sağlanmaktadır. bu yönde uygulamalar öğrencinin bilgilerinin kâğıt üstünde kalmasını önlemektedir. Bosna Hersek üniversitelerinde Boşnakça ingilizce eğitim verilmekte, ancak son çağda Türkiye’den bu ülkeye öğrenci akışının artması ile Türkçe eğitim olanağı da sağlanmaktadır. öğrenci yabancı lisan öğrenmek için alacağı hazırlık dönemi eğitiminden vaz geçerek anadilde eğitim alabilmekte ve bu sayede devre kaybı yaşamamaktadır. bununla beraber Bosna Hersek üniversitelerinin hepsi denklik derecesinde diploma olanağına sahiptir ve bu imtiyaz öğrencinin meslek hayatına 1-0 önde başlamasına destekçi olmaktadır.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>