Stay In Touch
Bosna Hersek Eğitim Fiyatları
Bosna Hersek Eğitim Fiyatları

Avrupa’nın en ucuz ülkelerinden bir tanesi olan Bosna Hersek eğitim konusunda bu yönde kullanılan politikalar ile göz doldurmaktadır. genel yaşam ve sosyal yaşamın ucuz olduğu Bosna eğitim fiyatları da, öteki ülkelerden aşırı daha düşük düzeydedir. Devlet üniversiteleri bir yana Bosna Hersek te eğitim olanağı sunan özel üniversiteler dahi epey bir makul düzeyde harç bedeli karşılığında öğrenci kabul etmektedir. misal vermek gerekirse, bir öğrenci tıp eğitimi almak istiyor ve türkiye devlet üniversitelerine kullanılan taban puanlama sisteminden ötürü devlet üniversitelerine yerleşemiyor. öğrenci bu halde vakıf üniversitelerine başvurduğunda kendisinde istenilen yıllık eğitim harç bedeli ortalama on.000 vilayet e 12.000 Euro içinde değişmektedir. talebe bu durumda ya hayallerini bir sene daha erteliyor ve tekrar stresli bir üniversite hazırlık döneminden geçmeyi göze alıyor yahut yurtdışı üniversitelerini incelemeye başlıyor.

Öğrenci bu aşamada Bosna Hersek üniversitelerinden birisini tercih ettiğinde yıllık harç bedeli üniversiteden üniversiteye değişmek ile birlikte 4000 ile 5000 Euro içinde değişim gösteriyor. talebe seçimini bu yönde yaptığı zaman hem dünya genelinde kabul görmüş ve eğitim çıtasını yükseltmiş bir kurumda eğitim alma hakkı kazanıyor hem de maddi manada yıkım yaşamıyor.

Bosna eğitim fiyatları kadar talebe hayat koşulları ile de konforlu bir eğitim süreci vaat ediyor. Kampüs arasında ve kampüs dışındaki yaşam, öğrenci bütçesini zorlamayacak düzeyde tutulduğu için talebe bu süreçte sıkıntı yaşamıyor.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>