Stay In Touch
Bosna Hersek Eğitim Danışmanlığı Van
Bosna Hersek Eğitim Danışmanlığı Van

Bosna Hersek’te eğitim almanın öğrencilere eğitim açısından olduğu kadar kültürel manada da pek çok avantaj sağladığı bir gerçektir. Bu sebeple de Bosna Hersek Eğitim Danışmanlığı Van’da da ihtiyaç duyulan hizmetlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yurtdışı eğitim almak her öğrenci için ülkü yöntemlerden birisi olmakta. çünkü öğrencilerin yurtdışındaki üniversitelere girmek için sınava girme zorunluluğu bulunmaz. Aralarında YöK denkliği bulunan üniversiteler diğer ülkelerden talebe alımı konusu için açık olmakta. Bosna Hersek de memleketimiz ile denklik yapan üniversitelere sahiptir. doğal şekilde Türkiye’de bulunan öğrenciler Bosna Hersek’te okuma şansına sahip olmaktadırlar. Bu öğrencilerin sahip oldukları imkânlarla Tıp, Mimarlık, Eczacılık, diş Hekimliği, Bilgisayar Mühendisliği bu gibi yüksek puanla girebilecekleri bölümlere dahi rahatlıkla girebilmeleri mümkün. öğrencilerin her geçen gün buradaki eğitim olanaklarından daha fazla yararlanmak istediklerini görebilmemizin asıl nedeni de bu olabilmekte. Yıllarca hayalini kurmuş oldukları bölümlerde okuyabilme olanağı öğrencilere daha cazip gelmektedir. üstelik burada okuyan kişilerin her yerde geçerli olan Mavi diploma alacak olmaları da Türkiye’ye geri döndüklerinde daha sorunsuz bir şekilde iş bulabilmelerine olanak tanımaktadır.

Bologna eğitim Kriterleri’ne göre öğrenci yetiştiren üniversiteler asında doğru seçim yapmak ve dilediğiniz bölümde okuyabilmek için lüzumlu desteği Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Merkezleri sunmaktadır. Bu destek yalnızca eğitim hayatındaki üniversite sorunları ile ilgili değil, ulaşım ve konaklama benzeri sosyal konularda da geçerli olmaktadır.

Comments
Send a Comment

No Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>