Stay In Touch

July 29 2011-5

Gençler, sizi Bosna’da Türkçe psikoloji bölümünde üniversite eğitim almaya çağrı ediyoruz. Evet, yanlış duymadınız, Avrupa’nın ortasında en çağdaş uygulamaların hâkim bulunduğu ve dünya genelinde kabul gören bir eğitim kurumunda Türkçe dil seçeneği ile 1975 Euro`ya psikoloji okumak bundan sonra mümkün.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesi son devirde yaptığı olumlu sıçramalar sayesinde bütün dünya genelinden öğrenci kabul etmekte ve kabul ettiği her öğrenciyi tıpkı titizlik içinde hayata hazırlamaktadır. Dünya standartlarında eğitim olanağının sunulduğu üniversiteler, birbirinden değerli ve bilgi birikimine sahip akademisyenleri görevlendirmekte ve bu akademisyenlerin rehberliğinde en sıhhatli eğitim uygulamaları yürütülmektedir.
Bosna Hersek Uluslararası Travnik’te üniversite eğitimi alacak öğrenciler açısından oldukça çok avantajı ile ilgileri üzerine çekmektedir. evvela Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitelerinde bundan sonra Türkçe eğitim olanağı ile eğitim almak mümkün. talebe, hazırlık bölümünde ne kadar uğraşırsa uğraşsın, yeterli derecede dil öğrenemeyeceğinden bu uygulama ile eğitim almada başarı oranı düşüktür. fakat kendi dili ile eğitim alan öğrenci ve öğretmeni arasında sağlıklı iletişim kurulabileceğinden, öğrencinin başarı oranı daha yüksektir. talebe Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitelerinde Türkçe eğitim edinmeyi seçtiği zaman, bu özellikten yararlanabilecek ve hazırlık kısmı eğitimi almadığı için dönem kaybı yaşamayacaktır.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesi cazip kılan bir öteki özellik ise taban puanlama sisteminin bu ülke üniversitelerinde uygulanmayışıdır. talebe üniversite eğitimini Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitelerinde almayı seçtiği zaman, üniversiteye giriş sınavından yüksek puan almasına gerek yoktur. Bu halde öğrenci üniversiteye hazırlık sürecinde yıpranmayacak ve ruhsal açıdan daha sıhhatli şekilde üniversite eğitimine başlayabilecektir.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinde eğitim almak öteki Avrupa ve Türkiye’deki vakıf üniversitelerine nazaran daha düşük maliyetlidir. çünkü Bosna Hersek’te eğitim sunan üniversitelerin harç bedelleri aşırı daha düşüktür.

Günümüzde bir talebe psikoloji bölümünde akademik eğitim almak için Türkiye’deki herhangi bir vakıf üniversitesini seçse, bunun için ödeyeceği yıllık harç miktarı 8000 ile 10.000 Euro içinde değişiyorken, Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinde bu rakam 1975 Euro bu gibi bir maliyet şekilde değişim göstermektedir. Bu halde talebe tercihini Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinden yana yaptığında, dünya standartlarında ve modern uygulamalara sahip eğitimi çok aşırı daha düşük bir harç bedeli karşılığında alabilmektedir.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesi öğrencilere sunulan sayısız eğitim seçeneği mevcuttur. talebe enfazla istediği ve kendisini enfazla şekilde ifade edebileceğin inandığı mesleğin eğitimini en uygar eğitim uygulamaları ve en makul harç bedeli ile alabilmektedir. ayrıca gerek Bosna Hersek coğrafyası gerekse kültür bakımından memleketimiz ile benzeşmekte, öğrenci eğitim sürecinde yurtdışında yalnızlık hissetmemektedir. Bu anlamda bakıldığı zaman talebe adeta kendi ülkesinde eğitim alıyormuş hissine kapılabilmektedir.

Bosna’da Türkçe psikoloji eğitimi saha talebe, olduğu konum itibari ile psikoloji alanındaki son haberleri yakından takip etme olanağına sahip olabilmekte. Bu alanda yapılan toplantı, seminer ve sempozyumlara katılarak, kendisini uluslararası arenada gösterme imkânı bulabilmekte ve bu özellik ilerideki iş hayatına artı kıymet katmaktadır. öğrenci üniversite eğitimi almak için Bosna Hersek üniversitelerinden birini seçtiği zaman, değişik kültürlerden kişiler ile bir arada yaşamanın getireceği geniş dünya görüşüne sahip olabilmekte ve bu özellik kişiliğine yerleşebilmektedir. Böylece talebe gerek iş hayatında gerekse özel yaşamında bu dünya görüşü yardımı ile itibar sahibi olabilir.

Bosna’da Türkçe psikoloji eğitimi alma dileyen öğrenciler evvela Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile bağlantı kurmaları menfaatleri icabıdır. Bu süreçte tüm resmi belge alışverişi şahsi ihtiyaçlar, ulaşım, konaklama ve düzenlemeler, Eurostar tarafından yerine getirildiği için öğrenci bütün dikkatini eğitimine odaklayabilmektedir.