Stay In Touch

mimarlik-fakultesi

Bosna’da Uluslararası Travnik üniversitesinde Türkçe mimarlık eğitimi almak sizin kulağınıza da hoş gelmiyor mu? Avrupa’nın ortasında modern uygulamalar eşliğinde alacağınız akademik eğitimin kariyerinizde yükselmenizde nasıl tesir edeceğini düşünebiliyor musunuz?

Bosna Hersek Uluslararası Travnik’de üniversite eğitimi almak son zamanlarda oldukça popüler oldu. Bu kadar öğrencinin Bosna Hersek Uluslararası Travnik universite seçmelerinin elbette oldukça çok nedeni var. Bu nedenler sıralanacak olursa öğrencinin yurtdışında eğitim görmesi ve en sıhhatli eğitim hakkını kullanımı, dünya standartlarında akademik eğitim alması, denklik derecesinde diploma olanağından yararlanabilmesi, Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesi taban puanlama sisteminin uygulanmaması ve Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinde belirlenen eğitim bedeli harç bedellerinin düşük olması sayılabilir. Eğitim bedeli 2500 Euro`dur.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinde Türkçe eğitim edinmeyi seçen talebe, değişik eğitim olanaklarından yararlanabilmektedir. talebe dünya standartlarında eğitim alırken isim yapmış ve ünü dünyaya yayılmış akademisyenlerin bilgilerinden istifade edebilir. Bologna kriterlerinin benimsendiği eğitim metodunda öğrencinin aldığı eğitim sınıf ortamı ile sınırlı değildir, öğrenci eğitim sürecinde düzenli olarak bilgilerini kolay olarak kullanma kabiliyeti kazanmakta ve bu durum yalnızca teori olarak değil basit bilgiler ile eğitim almasının yolun açmaktadır. başka taraftan Avrupa’nın ortasında ve tüm bilimsel gelişmelere yakın bir konumda bulunuyor olması, öğrencinin bu haberleri takip edebilmesine vesile olabilmekte. öğrenci seminer, sempozyum, konferans bu gibi etkinliklere katılabilmekte aldığı eğitimi geniş çaplı şekilde algılayabilmektedir.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik’te üniversite eğitimi saha öğrencin aldığı eğitimin sonunda denklik derecesinde diploma olanağından yararlanır. öğrenci elde edeceği diplomanın tüm dünya üzerinde geçerli sayılacağının ve istediği bir ülkede kariyer yapabilme imkânı kazanacağının bilinci ile geleceğinden kaygı duymaz ve bütün dikkatini eğitimi üstünde yoğunlaştırabilir. bununla birlikte denklik derecesinde diploması YöK Kurumu tarafından da kabul gördüğünün bilinci ile aldığı eğitimin en iyisi olduğunu idrak eder.

Bosna’da üniversite eğitimi edinmeyi düşünen öğrenci bu aşamada sınav kaygısı yaşamaz sebebi ise Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesin’de taban puanlama sistemi uygulaması yok. talebe bu sayede stres altında kalmadan ve ruhsal şekilde yıpranmadan üniversite eğitimine adalet kazanır. bütün dünyadaki ad yapmış üniversiteler ve otoriteler, üniversiteye giriş sınav puanının öğrencinin gerçek bilgi seviyesini yansıtmadığı, öğrencinin birkaç saatlik bir zaman diliminde vakıf bulunduğu bilgiyi aktaramayacağı konusunda hemfikirdir. Bu sebeple dünyaca meşhur üniversiteler bunun gibi Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesin de taban puan uygulaması yapılmaksızın talebe kabul etmektedir. ayrıca Uluslararası Travnik üniversitesinde kayıt kabul işlemleri öteki üniversitelere göre epey bir basittir. talebe ortaöğretim diploması, adli sicil kaydı ve sağlık raporu ile beraber başvurduğunda müracaat işlemleri başlatılmaktadır.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesini öğrenciler açısından cazip hale getiren öteki bir özellikte, bu memleket üniversitelerinde kullanılan harç ederinin düşük düzeyde olmasıdır. örnek olarak, öğrenci mimarlık alanında akademik eğitim almayı hedefliyorsa bu aşamada Türkiye’deki vakıf üniversiteleri veya öteki Avrupa üniversitelerinden birisinde eğitim edinmeyi seçtiği süre yıllık harç bedeli ortalama on.000 Euro civarında iken, Bosna Hersek üniversitelerinde mimarlık eğitimi almak dileyen bir öğrenciden beklenilen yıllık harç miktarı 2500 Euro civarındadır. Bu hal doğal şekilde öğrenciye cazip gelmektedir.

Bosna’da üniversite okumak arzulayan öğrenciler Türkçe eğitim olanağından da faydalanmaktadır. talebe bu tercih ile hem anadilde eğitim alacağı için başarı oranı yükselmekte hem de hazırlık kısmı okumadığı için dönem kaybetmemektedir.

Bosna’da Türkçe mimarlık eğitimi almak hayali olan öğrenciler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile bağlantı kurmaları şeklinde gerek kayıt kabul aşamasında gerek üniversite seçiminde destekçi olunmakta, bütün resmi yazışmalar ve belge alışverişi, Eurostar bünyesindeki profesyonel kadro sebebi ile yerine getirilmektedir.