Stay In Touch

engenharia-civil-mercado-aquecido-blog-da-engenharia

Yapı mühendisliği eğitimini Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesinde Türkçe almaya ne dersiniz? çağdaş bir eğitim kurumunda, dünya standartlarında eğitim hakkından yararlanmak ve geleceğinize tam donanımlı olarak hazırlanmak istemez misiniz? şayet bu soruların cevabı “evet” olarak veriyorsanız, derhal Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurmanız sizin menfaatinize olacaktır.

Avrupa’nın incisi sayılan Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe inşaat mühendisliği eğitimi almak, bir üniversite öğrencisi için her açıdan avantaj sağlıyor. öncelikle talebe Türkçe eğitim olanağından yararlanarak hazırlık kısmı eğitimi almayacak ve devre kaybetmeyecektir. Yıllık harç ücreti fiyatı 2500 Euro`dur. öteki taraftan hazırlık bölümlerinin süresinin darlığı öğrencinin yeterli oranda dil öğrenebilmesi için yeterli görülmemekte ve bu uygulama arasında öğretmen ile öğrenci içinde sıhhatli bilgi akışı sağlanamamaktadır. Bu ayrıntıyı dikkate piyasa Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe eğitim programlarını uygulamaya koyarak Türk gençlerinin Travnik’te eğitim edinmeyi tercih etmeleri durumunda anadilde eğitim olanağı sunulmaktadır.

Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe yapı mühendisliği okumayı seçen öğrenci, Avrupa’nın ortasında ve inşaat konusunda yapılan bilimsel çalışmalara yakın bir konumda eğitim alma olanağı bulduğu için, aldığı eğitimi bu tür çalışmaların ışığı ile pekiştirebilmektedir. ayrıca bu yönde hizmet veren kurumlarda staj yapma imkânı bulabilmekte ve bilgilerini deneyime dönüştürebilmektedir. Bu durum beraberinde öğrencinin bilgi birikimi ve deneyime sahip olmasını sağlamaktadır. Dolayısı ile bu yönde gelişme işaret eden öğrencinin mezuniyeti sonrasında meslek bulma kaygısı da ortadan kalkmaktadır.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesini öğrenciler açısından çekimli kılan çok sayıda özellik bulunmakta, lakin bunlardan birileri sıralanacak olursa elbette eğitim konusu için gösterilen hassasiyet ilk sırada yer alıyor. talebe Bosna Hersek üniversitelerinde akademik eğitim edinmeyi tercih ettiğinde, dünya standartlarında eğitim olanağına sahip olabilmektedir. Avrupa birliği ve AGiK sebebi ile desteklenen eğitim sisteminde Bologna kriterlerine sadık kalınan uygulamalar gerçekleşmektedir. Bu özellik öğrencini kalıplaşmış bilgiler dışında güncel bilgiler ve yenilikler ile eğitilmesine fırsat vermektedir. başka taraftan Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinde alınan eğitimin tamamlanması ile birlikte denklik derecesinde diploma olanağı sunulmaktadır ve bu diploma dünya genelinde geçerli sayılmaktadır. Bu şartlara sahip olan öğrenci mesleğe atıldığı süre dünya üzerinde tercih ettiği coğrafyada kariyer yapma olanağına da hak kazanacaktır.

Türkiye’de mühendislik bölümlerinde eğitim almak isteyen öğrencinin üniversiteye giriş sınavında yoğun şekilde yüksek bir puan alabilmesi gerekirken, Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe yapı mühendisliği eğitimi edinmeyi tercih eden talebe, bu tür puanlama uygulamalarından muaf tutulmaktadır. Yani talebe ortaöğretim diploması, sıhhat raporu ve adli sicil kaydı ile başvuru yapabilmektedir. Bu da Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesini daha da cazip hale getirmektedir.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinin bu kadar çok fazla talebe nedeni ile ilgi görmesinin sebeplerinden birisi de, bu ülke üniversitelerde kullanılan harç ücretinin öteki üniversiteler nazaran çok aşırı daha düşük düzeyde olmasıdır. öğrenci inşaat mühendisliği eğitimini Türkiye’de eğitim sağlayan vakıf üniversitelerinde yahut başka Avrupa üniversitelerinde almak istese, muhtemelen bu eğitim için yıllık on.000 ile 12.000 Euro içinde harç bedeli ödemesi gerekirken, aynı yönde eğitim hakkı için Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesini tercih ettiğinde, ödeyeceği harç bedeli 2000 ile 2250 Euro arasında değişim göstermektedir. Görüldüğü benzeri Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinin harç bedelleri başka üniversitelerin harç bedellerinin epey bir altında bulunduğu ayrım edilmekte.

Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe yapı mühendisliği eğitimi almanın avantajlarını öğrenmek arzulayan öğrencileri Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına bekliyoruz. Yıllardır bu alanda hizmet vermiş olmanın getirdiği deneyimler ile danışmanlık hizmeti sunan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı, yurtdışında eğitim almanın tüm avantajlarını siz öğrenciler ile paylaşmakta ve hayallerine ışık tutmaktadır.