Stay In Touch

hukuk

Yurtdışı eğitim fırsatları Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe eğitim ile öğrencilerimize dünyanın kapılarını açmaya devam ediyor. Yurtdışında Uluslararası kalitede yasa eğitimi Türkçe olarak verilir ve öğrencilerimiz ana dilde zorlanmadan eğitim alabilmektedir. Eğitim için yıllık harç ücreti 1750 Euro`dur. Türk dilinin yurtdışında ki üniversitelerde eğitim dili şekilde kullanılması ve üniversitelerin ülkemizde YöK yönünden tanıması öğrencilere ciddi ayrıcalıklar sağlamakta. Uluslararası akreditasyonu olan üniversitelerde alınacak yasa eğitimi yardımıyla ERASMUS olanaklarından yararlanabileceksiniz. Dilerseniz Avrupa ülkelerinde yatay geçiş olanaklarından yararlanabileceksiniz. YGS ve LYS imtihan şartına takılmadan, lise diplomanız ile başvuruda bulunabileceğiniz üniversiteler geleceğe güven içerisinde bakan hukukçular yetiştirmekte ve onları sırf kendi ülkelerinde değil tüm dünyada adaleti sağlayabilecekleri şekilde mesleklerine hazırlamaktadırlar.

yurdumuzda hukuk Fakültesi Türkçe- Matematik alanından lüzumlu puanı alabilen öğrenciler sebebi ile en yüksek netler yapılarak kazanılabilmektedir. Yurtdışı eğitimde ise buna gerek kalmamaktadır. Bu eğitim öğrencilerimizi son derece önemli avantajlar sağlamakta ve onlara kendi geleceklerinin anahtarını sunmaktadır. Yurtdışında yaşayarak Avrupa kültürüne uyum verici öğrencilerin sorumluluk duyguları gelişmekte, kendi ayaklarının üzerinde ayakta durabilme kabiliyetleri onları daima bulundukları yerden bir adım öteye taşıyabilmektedir. Yurtdışında Türkçe eğitim almanın yanı dizi ilave olarak öğrenecekleri lisan sayesinde gelecekte aynı mesleği yapacakları rakiplerinden bir adım önde mezun olacak öğrenciler daha eğitim aldıkları yıllarda parlak bir geleceğin temellerini en sağlam biçimde atmaktadırlar. Yurtdışında eğitim saha öğrenciler farklı kültürleri, ayrıcalıklı yaşam tarzlarını yakından tanımakta ve ön yargısız bir şekilde insanlarla ilişkiler kurabilmektedirler. öğrenciler bu bağlamda uluslararası bir etraf edinmekte ve kalıcı dostluklar mezun olduktan sonra da devam etmekteler. Yurtdışında yaşam koşullarına adapte olan öğrenciler dünyanın neresine giderlerse gitsinler akademik araştırmalarını yapabilir ve uyumlu bir yaşam sürdürebilirler.

Uluslararası hukuk eğitimi almak bir talebe için son derece avantajlıdır. Uluslararası hukuk okuyan bir kişi, heyecan sağlayan ve son derece tatmin edici bir meslek bulabilir. Kazançları işin doğası gereği değişken fakat epey bir yüksek standartlardadır. Uluslararası yasa eğitimini yurtdışında alan öğrenciler için oldukça çok iş alanı mevcuttur. hususi sektörde uluslararası hukuk mezunlarının çok sayıda çalışma piyasası mevcuttur. Küreselleşme yardımı ile gerçekleşen ve artan uluslararası ilişkiler yardımı ile hukukçular için çalışma sektörü son derece genişlemiştir. Gümrükten, ticarete, ticaretten uluslararası boşanma davalarına kadar çok aşırı geniş bir yelpazede çalışabilecekleri donanım ile mezun olan öğrencilerimiz geleceğin profesyonelleri içinde yer alacak niteliklere sahip şekilde mezun olmaktadırlar.

Avrupa kültürü ile yoğrulan öğrenciler kendi ayakları üzerinde durabilecek, haksızlıkların önüne hükümler çerçevesinde geçebilecek, mesuliyet sahibi insanlar şekilde mezun olmaktadırlar. Bu nedenle özel sektörde veya kendi yasa ofislerinde başarıdan başarıya koşmaktadırlar. Mezun olanlar için daha oldukça çok olanak söz konusudur. Uluslararası avukatlar şekilde kariyer yapan öğrencilerimiz UNO’da iş bulabilme şansına sahiptirler. Bunun dışında, UNHCR (Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği) ve WHO (dünya sağlık organizasyonu)’da yerleşebilirler. Avrupa Birliği, aynı zamanda uluslararası yasa meselesinde uzmanlaşmış profesyoneller için birçok fırsat sunar. iş deneyimi sağlayan tam – zamanlı ve yarı – zamanlı fırsatlar da bulunmaktadır. AB Komisyonu, AB Konseyi, uluslararası hukukçu olarak meslek bulabileceğiniz ciddi yerlerdir. lisan becerisine sahip nitelikli avukatlar AB mahkeme tercüme bölümü`nde meslek bulabilirsiniz. NATO(kuzey Atlantik Antlaşması örgütü), ASEAN (Güneydoğu Asya Uluslar Birliği ve OıC (islami Konferans örgütü) gibi organizasyonlar uluslararası avukatlar istihdam etmekteler. yasa öğrencileri soyut düşünme ve kolay sorun çözme yetenekleri ile oldukça çok mesleğe hitap etmekteler. hukuk eğitimini bitirdiğinizde siz entelektüel gücünüz ve pratikliğiniz yardımıyla, tıpkı sürede başarılı bir yapımcı, bir politikacı, yönetici, gazeteci de olabilmektedir; bu meslekleri de en iyi şekilde yapabilirsiniz. Yurtdışında Uluslararası

Uluslararası Travnik üniversitesinde Türkçe şekilde yasa bölümü okumak dileyen öğrenciler her zaman tek yetkili kuruluş olan danışmanlık firması Eurostar`a başvurmalılar.