Stay In Touch

free-pharmacy-technician-certification-practice-test
Bosna Hersek Osmanlı`nın incisi Uluslararası Travnik üniversitesi Türkiye’deki devlet üniversitelerine yerleşemeyen öğrencileri Bosna’da Türkçe eczacılık kısmı eğitimi almaya davet ediyor. Dünyanın dört bir yanından öğrencilerin bir arada olduğu, dünya standartlarında ve değişik bir eğitim olanağından sebep siz de yararlanmayasınız. Uluslararası Travnik üniversitesinde Türkçe eczacılık kısmı yıllık harç ücreti 3000 Euro`dur.
Bosna Hersek  Uluslararası Travnik üniversitesi başka Avrupa üniversiteleri ile eşdeğerde eğitim olanağına sahiptir. Dünya standartlarında ve en güncel uygulamalar ile desteklenen eğitim programları, öğrencinin geleceğine tam donanımlı olarak hazırlanabilmesine imkân sağlamakta. Dünya üzerinde takdir toplamış ve ileri dünya görüşüne sahip öğretim görevlilerinin rehberliğinde verilen eğitim sonucunda denklik derecesinde diploma elde edeceğinin farkında olan talebe, geleceğinden endişe duymadan sadece eğitimine odaklanabilmektedir.

Bosna’da Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe eczacılık fakültesini seçen öğrenci, her şeyden önce anadilde eğitim aldığı için hem hazırlık kısmı eğitimi almamakta ve organik olarak dönem kaybetmemekte hem de kendi dili ile aldığı bilgileri tam şekilde kavrayabilmekte ve öğretim görevlisi ile talebe içinde sağlıklı bilgi akışı sağlanmaktadır.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversiteside taban puan uygulamasının olmayışı, öğrencileri bu ülke üniversitelerine çeken öteki bir özelliktir. Türkiye’deki öğrenci eczacılık bölümünde üniversite eğitimi almayı istese üniversite giriş sınavında belirlenen puanı yakalayabilirse ne ala, yok ise umutlarını bir diğer bahara bırakmak durumunda kalmaktadır. halbuki Bosna Hersek Uluslararası  Travnik üniversitesinde ve öteki Avrupa üniversitelerinde bu tür bir uygulama mevcut olmaması nedeniyle, talebe puan kısıtlaması olmadan hayalini kurduğu ve kendisini en iyi şekilde ifade edebileceği bölümde eğitim alabilmekte ve bu ilgi ile eğitim aldığında başarıya ulaşması kaçınılmaz olmaktadır.

Bosna Hersek Vezirler şehri Travnik`te Travnik üniversitesinde üniversitesini bu kadar cazip kılan başka bir ayrıntı da, üniversite eğitim harç bedeli uygulamasıdır. diğer Avrupa üniversiteleri ve Türkiye’deki vakıf üniversiteleri ile mukayese edildiği zaman aradaki fiyat farkı göze çarpmaktadır. talebe herhangi bir Avrupa üniversitesinde ya da Türkiye’de eğitim sağlayan vakıf üniversitelerinden birisinde eczacılık eğitimi almayı istek etse bu eğitimi için ödeyeceği yıllık harç bedeli on.000 Euro civarında iken, Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinde bu yönde bir eğitim almak istediğinde kendisinden ilgi edilen yıllık harç bedeli şekilde 3000 Euro civarında bir ücrettir. Bu halde talebe Bosna’da Türkçe eczacılık eğitimi almayı seçerek dünya standartlarında, çağdaş ve güncel eğitim hakkına çok aşırı daha düşük bir bedel karşılığında ulaşabilmektedir.

Eczacılık eğitiminin ne kadar hassas ve kritik bir eğitim dalı bulunduğu herkesçe tanımlanır. Ecza ile kimyanın kesiştiği noktada yapılan çalışmalar, bu alana talep gösteren gençlere cazip gelmektedir. Bosna’da Travnik üniversitesi Türkçe eczacılık eğitimi saha öğrenci, Avrupa’nın ortasında ve bütün bilimsel çalışmalara yakın bir konumda bulunmakta olmanın getirdiği avantajlardan yararlanabilmekte ve uluslararası eczacılık organizasyonlarını takip ederek aldığı eğitimin detaylarına ulaşabilmektedir. Bu ayrıcalık öğrencinin eğitimine destek niteliğindedir ve Türkiye’de eğitim sektör bir öğrencini bu imkânlara ulaşabilmesi pekte olası görülmemektedir.

Bosna Hersek Travnik üniversitesinde Türkçe eğitim edinmeyi tercih eden öğrenci, farklı bir ülkede değişik kültürlere ait kişiler ile bir arada yaşamanın getirdiği deneyimleri ile dünya görüşünü geliştirmekte ve hayata bakış açıcı gelişmektedir. Bu ayrıcalık öğrencinin yalnızca eğitim olarak değil kişilik olarak da gelişmesine olanak sağlanmaktadır. Bu durum gelecekteki hayatına artı kıymet katmakta ve her zaman rakiplerinden bir adım ileride olma imkânı sağlamaktadır.

Bosna’da Travnik üniversitesi Türkçe eczacılık eğitimi almak arzulayan üniversite adayları bu aşamada Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile bağlantı kurarak en sıhhatli kararı vermiş olmakta. meselesi için deneyimli kadro ile verilen danışmanlık hizmeti öğrencinin yurtdışında eğitim gördüğü zaman boyunca ışığı olabilmekte ve sırf eğitimine odaklanma imkânı bulmaktadır.